Odszkodowania powypadkowe

Jak wynika z danych opublikowanych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w 2018 r. w Polsce  doszło do 31.674 wypadków drogowych, w których rannych zostało 37.359 osób. Mimo tego, że wypadków było mniej niż w roku ubiegłym, to ofiar śmiertelnych było więcej, bo aż 2.862. Oznacza to, że każdego dnia dochodzi średnio do 87 wypadków, w których ginie 8 osób, a ranne zostają 102 osoby.

Osobom poszkodowanym w wypadkach przysługują różnego rodzaju świadczenia odszkodowawcze. Mogą ubiegać się m.in. o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę – ból i cierpienie, rentę, zwrot kosztów leczenia i dojazdów do lekarzy, utraconych zarobków. Właścicielom uszkodzonych pojazdów należy się  odszkodowanie, które pozwoli im na naprawę auta przy użyciu oryginalnych części zamiennych. Bliscy osób, które poniosły śmierć w wypadkach mogą ubiegać się o zapłatę zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, odszkodowania za pogorszenie sytuacji życiowej, rentę oraz zwrot kosztów pogrzebu.

Sprawy odszkodowawcze bywają trudne i zawiłe, dlatego ich prowadzenie warto powierzyć profesjonalistom. Przeanalizujemy wszystkie aspekty Państwa sprawy, ustalimy jakie rodzaje roszczeń odszkodowawczych Państwu przysługują, i w jakiej wysokości, zgromadzimy wszelkie potrzebne dokumenty i sporządzimy niezbędne wnioski. Będziemy monitorować prawidłowość działań ubezpieczyciela, odpowiemy na wszystkie jego pytania i poprowadzimy negocjacje ugodowe. Podejmiemy wszelkie niezbędne działania, aby uzyskać dla Państwa jak najwyższe odszkodowanie.