Usługi prawne

Kiedy warto powierzyć obsługę księgową zewnętrznemu podmiotowi?

Kwiecień 1, 2021

Stopień skomplikowania systemu podatkowego w Polsce, a także postępująca biurokracja, zniechęcają wiele osób do założenia przedsiębiorstwa. Okazuje się jednak, że dzięki outsourcingowi usług księgowych, można ułatwić sobie to zadanie. Dlaczego jeszcze warto powierzyć obsługę księgową specjalistom w tym zakresie?

Skupienie na działalności bazowej

Samodzielne prowadzenie księgowości, nawet w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, to zadanie zabierające sporo czasu. Jednak przekazując księgowość na zewnątrz, przedsiębiorca może w pełni skupić się na działalności bazowej i tym samym rozwijać swoją firmę, zamiast zajmować się biurokracją.

Prowadzenie księgowości jest też bardziej czasochłonne dla osób, które po prostu nie rozumieją przepisów lub nie mają czasu śledzić zmian, które są w tym zakresie często wprowadzane. Wówczas także warto powierzyć obsługę księgową na zewnątrz przedsiębiorstwa.

Uniknięcie błędów

Kolejną zachętą do korzystania z pomocy zewnętrznego biura księgowego może być po prostu chęć uniknięcia błędów związanych z nieprawidłowym wypełnianiem dokumentów. Przedsiębiorca zyskuje więc pewność, że wszystkie kwestie związane z rachunkowością są realizowane zgodnie z literą prawa i tym samym nie musi obawiać się o pociągnięcie do odpowiedzialności, czy czasochłonne korygowanie pomyłek.

Gdy księgowość staje się zbyt skomplikowana

O ile z prowadzeniem małej księgowości są w stanie podołać nawet osoby bez wykształcenia w tym zakresie, to w przypadku przejścia na pełną dokumentację, jest to praktycznie niemożliwe. Wówczas firmy albo tworzą wewnętrzne działy rachunkowe (to znacznie droższe rozwiązanie ze względu na konieczność zatrudnienia pracownika lub pracowników), albo mogą zlecić to zadanie firmie świadczącej usługi księgowe, takiej jak nasza. Wówczas na zewnątrz realizowane są wszelkie zadania związane z rachunkowością, co dla wielu przedsiębiorstw jest wygodne i gwarantuje oszczędności.

Jak widać powierzenie obsługi księgowej zewnętrznemu podmiotowi jest z wielu powodów najlepszym wariantem. Dodatkowo wcale nie jest to rozwiązanie tylko dla większych przedsiębiorstw, ale także dla działalności w skali mikro oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Jeśli poszukujesz firmy świadczącej tego typu usługi, skorzystaj z naszej oferty.

Wróć

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

Ultima Kancelria

ULTIMA Sp. z o.o.

Kancelaria prawno-rachunkowa

Kontakt