Usługi prawne

Blog

Cover Image
Wrzesień 11, 2020

Początek 2020 roku przyniósł globalną pandemię koronawirusa. Wiele krajów zamknęło swoje granice, a liczne branże, w tym także branża lotnicza musiało znacznie ograniczyć swoją działalność, czego efektem było odwołanie zdecydowanej większości lotów. Co jednak z pasażerami, którzy wykupili lot? Czy za lot odwołany z powodu koronawirusa przysługuje odszkodowanie? Jeśli chcieliby Państwo poznać odpowiedź na to pytanie, zachęcamy do zapoznania się z wpisem na naszym blogu.

Więcej

Cover Image
Wrzesień 10, 2020

Klimat się zmienia – o tym słyszeli i wiedzą już chyba wszyscy. I choć specjaliści ostrzegają, że musimy przygotować się na coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe, to jednak co roku doniesienia medialne o wichurach zrywających dachy i łamiących drzewa niepokoją i wzbudzają obawy. Bo przecież może to przytrafić się każdemu. Co zrobić, gdy wichura zerwie dach, złamany konar drzewa, wybije okno lub uszkodzi budynek? Jak ubiegać się o odszkodowanie i na jakie kwoty można liczyć?

Więcej

Cover Image
Wrzesień 9, 2020

Wybierając się do lekarza każdy z nas oczekuje, że otrzyma tam najlepszą pomoc zgodną z wiedzą medyczną, a postawiona diagnoza poparta zostanie szeregiem nowoczesnych badań, które zminimalizują ryzyko błędu. Jednak pomimo rozwoju medycyny i technologii, pomyłki nadal się zdarzają. Bez względu na to, czy powodem było przemęczenie wielogodzinnym dyżurem, pomyłka w wynikach badań, czy też zwykłe zaniedbanie - konsekwencje dla pacjenta bywają bardzo dotkliwe. Jakie zatem prawa przysługują pacjentom w obliczu błędu lekarskiego?

Więcej

Cover Image
Wrzesień 8, 2020

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania w ciągu 30 dni od zarejestrowania szkody. Niestety, oprócz decyzji pozytywnych, zdarzają się także decyzje negatywne. Warto wiedzieć, kiedy można się spotkać z odmową wypłaty. Jakie są najczęstsze powody odmowy wypłaty odszkodowania? Na to pytanie odpowiadamy we wpisie.

Więcej

Cover Image
Wrzesień 7, 2020

Został on stworzony, żeby przybliżyć naszą działalność.

Więcej

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

Ultima Kancelria

ULTIMA Sp. z o.o.

Kancelaria prawno-rachunkowa

Kontakt